Portal - Stary Sącz
Strona główna / Beatyfikacja Jana Pawła II
polski
     Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołkowicach
WyszukiwarkaBeatyfikacja naszego Patrona

 

„Potrzeba Świętości - w hołdzie Janowi Pawłowi II”

***

Burmistrz Starego Sącza Marian Cycoń

z a p r a s z a

 

 Szanowni Państwo,

 z ogromną przyjemnością informujemy o organizowanych w Starym Sączu trzydniowych uroczystościach związanych z beatyfikacją Jana Pawła II.

 

 Uroczystości będą odbywały się od 29 kwietnia do 1 maja 2011 roku przy Ołtarzu Papieskim w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła w Starym Sączu, którym kieruje ks. dyr. Tadeusz Sajdak. Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu jest ośrodkiem o szczególnym znaczeniu nie tylko dla mieszkańców naszego regionu, to jedno z trzech najważniejszy miejsc na mapie Małopolski, oprócz Wadowic i Krakowa, gdzie intensywnie poznaje się, zgłębia i kultywuje niezwykłe dziedzictwo pontyfikatu papieża Polaka.

 

 Oczekiwanie na beatyfikację Jana Pawła II uczcimy modlitwami na mszach świętych i czuwaniem przed ołtarzem, ale też radosnymi koncertami właściwej przy tej okazji muzyki, m.in. koncertem dziękczynnym za beatyfikację Jana Pawła II i kanonizację św. Kingi - Patronki Małopolski i Samorządowców Polskich - „Potrzeba Świętości - w hołdzie Janowi Pawłowi II”. Na scenie wystąpią: zespół „Tatry” z Ratułowa, grupa muzyczna „Szymon Marciniak Band” oraz zespół „New Life’M”, pod kier. pianisty i kompozytora Joachima Mencla, z Robertem Cudzichem - gitara, Robertem Jankowskim - perkusja, Marcinem Pospieszalskim - gitara basowa, Barbarą Włodarską - śpiew i Mateuszem Otrembą - śpiew. Koncert poprowadzi Tomasz Zubilewicz, popularny prezenter pogody w stacjach telewizyjnych.

 

 Ten projekt został przygotowany przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołkowicach we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Gołkowicach, Gminą Stary Sącz, Powiatową i Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Starym Sączu, Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu oraz Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu. Partnerami projektu są: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz, Miasto i Gmina Uzdrowiskowa Muszyna, Gmina Nawojowa, Miasto i Gmina Piwniczna-Zdrój oraz Gmina Rytro.

Przedsięwzięcie współfinansowane jest przez Samorząd Województwa Małopolskiego w ramach programu „Małopolska Janowi Pawłowi II.

 

 Szczegółowy program trzydniowych uroczystości jest następujący:

29.04.2011 (piątek): „Młodzi dla Jana Pawła II” (zapraszamy wszystkie szkoły)

10:00 - Koncert zespołu „Anielsi”

11:00 - Msza św. dziękczynna za pontyfikat Sługi Bożego Jana Pawła II

30.04.2011 sobota: „Diecezja dla Jana Pawła II” (zapraszamy wszystkich)

16:30 - Nieszpory Eucharystyczne w kościele SS Klarysek

17:30 - Pielgrzymka do Ołtarza Papieskiego

18:00 - Msza św. dziękczynna za pontyfikat Sługi Bożego Jana Pawła II         

20:00 - Koncert zespołu „Bethesda”

Początek czuwania nocnego młodzieży

                  2:30 - Zakończenie czuwania wspólnotowego  

01.05.2011 niedziela: „Wyśpiewać dla błogosławionego Jana Pawła II” (zapraszamy wszystkich)

17:00 - Występ zespołu „Tatry” z Ratułowa - muz. Stanisław Bukowski

17:30 - Koncert grupy muzycznej „Szymon Marciniak Band”
19:00 - Koncert jako dziękczynienie za beatyfikacje Jana Pawła II - zespół „New Life’M”

 

 Mamy nadzieję, że to bezprecedensowe wydarzenie przyciągnie uwagę redakcji prasowych, radiowych i telewizyjnych działających w naszym regionie. Dla wszystkich, którzy troszczą się o pamięć najwybitniejszego Polaka, niekwestionowanego autorytetu religijnego i moralnego naszych czasów, będzie to wydarzenie o olbrzymim znaczeniu, chwila skupienia i poważnej refleksji, a jednocześnie okazja do radosnego świętowania.

 

 

Urząd Miejski w Starym Sączu - Referat Rozwoju Lokalnego i Promocji (pok. nr 25 - II piętro)

33-340 Stary Sącz, ul. Batorego 25, tel. 18 446-02-70 wew. 116, 115

e-mail:gmina@stary.sacz.pl  www.stary.sacz.pl 

*****

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: Anna Gorczowska